انواع درب ضد سرقت

1400/10/17 15:17:25

انواع درب ضد سرقت به لحاظ ظاهری                           

به دلیل تنوع زیادی که درب های ضد سرقت دارند،گاهی انتخاب را برای خریداران مشکل می کنند،از این رو ما در این مقاله خصوصیات اصلی و تفاوت های آنها برایتان ارائه می دهیم.

 

 

درب های ضد سرقت به لحاظ ظاهری 

  1. درب ضدسرقت با روکش فلز       
  2. درب ضد سرقت با روکش MDF    
  3. درب ضد سرقت با روکش چوب طبیعی

 

 درب ضد سرقت با روکش فلز 

 روکش درب ضد سرقت از ورقه های فلزی که با دستگاه CNC طرح دار شده و با رنگ الکترو استاتیک پوششی شبیه درب های با طرح چوب پیدا کرده اند. امنیت آنها توسط زبانه هایی که در سه طرف درب باز و بسته می شوند تامین می گردد.

یکی از خصوصیات این درب ها قیمت پایین آنها می باشد ولی در مقابل امنیت کمتری داشته و فاقد لایه فولادی تقویتی می باشند. وزن این درب ها بین 30 تا 70 کیلوگرم است.

درب های چینی وارد شده به ایران عموماً از این نوع می باشد. زبانه های بکار رفته عموماً تو خالی بوده و توسط اهرم براحتی باز می شوند. قفل این درب درصورت خراب شدن قابل تعمیر نمی باشد.

درب ضد سرقت با روکش MDF

 

اولین بار درب ضد سرقت با روکش MDF ازکشور ایتالیا به ایران وارد شد اما بدلیل قیمت بالای آن کم کم درب های ضد سرقت ترکیه ایی جایگزین آن گردید. کیفیت خوب ، تنوع زیاد و قیمت مناسبتر درب های ضد سرقت ترکیه ای نسبت به نمونه های ایرانی چند سالی آنها را وارد بازار ایران کرد.

بعد از آنکه شرکت های ایرانی اقدام به تولید درب ضد سرقت در داخل کشور کردند،تولیدات آنها رونق گرفت و درب هایی با کیفیت و قیمت مناسب را راهی بازار کردند.

درب های ضد سرقت با روکش MDF دارای یک یا دو ورق فلزی داخلی بعنوان ورق تقویتی هستند که تخریب آنها بسیار سخت است. این درب ها دارای دو قفل ایمنی می باشند که در انواع مرغوبتر از قفل های ضد اسید و ضد برش استفاده می شود.

درب ضد سرقت با روکش طبیعی

این نوع درب ها دارای طرح دار ساده و طرح دار برجسته بوده و روی MDF پایه با روکشی از چوب طبیعی پوشانده شده است و عموماً با رنگ نیم پلی استر رنگ می شوند تا زیبایی روکش چوبی جلوه بهتری پیدا کند.

مطالب مرتبط : درب ضد سرقت| تاریخچه درب ضد سرقت| نکاتی پس از خرید درب ضد سرقت