توجیه استفاده از درب ضد سرقت

1400/10/17 15:17:27

توجیه استفاده از درب ضد سرقت :

کاراکو-درب boyut ترکیه

 

استفاده از دربهای ضدسرقت موجب کاهش در هزینه تمام شده درب و همچنین صرفه جویی در وقت می­گردد.برخی دربهای رایج در بازار پس از ساخت نیازمند رنگ­ آمیزی می­باشند و به علت اینکه چارچوب از درب مجزا می­باشد، دربها ابتدا نصب شده و پس از سایز شدن نهایی، مجدداً باز شده و جهت رنگ­ آمیزی به کارگاه رنگ ارسال می­گردند. و برخی دیگر که نیاز به رنگ آمیزی ندارند و اصطلاحا خود رنگ می باشند ممکن است به علت خطا های احتمالی هنگام اندازه گیری و یا ساخت مجبور به برش درب و تعمیر مجدد و حتی تعویض درب شویم همچنین جهت بالا بردن امنیت این دربها معمولاً از حفاظ آهنی جداگانه استفاده می­گردد

و به همه ی این موارد هزینه ی خرید و زمان برای انتخاب دستگیره و یراق آلات را نیز اضافه کنید که تمام این موارد علاوه بر زمان­بر بودن هزینه­ های اضافی را به کارفرما تحمیل می­نماید.

اما دربهای ضدسرقت به علت دارا بودن قفل و یراق ویژه و همچنین رنگ کارخانه­ ای نیازمند موارد فوق نمی­باشد و این امر علاوه بر ایمنی بسیار بالا، موجب صرفه­ جویی چشمگیری در وقت و هزینه خواهد شد.

 

امروزه به علت مشکلات ساخت و سازهای سنتی رویکرد به سمت صنعتی سازی ساختمان است که در این مسیر استفاده از درب های پیش ساخته یا به اصطلاح رایج در بازار ضد سرقت اجتناب ناپذیر خواهد بود.

 

تفاوت درب ضد سرقت ترکیه، چین و ایران

 ترک boyut درب ویلایی کارخانه

یکی از سوالاتی که خریدارن درب ضد سرقت همیشه با آن روبه رو هستند این است که چه فرقی بین درب ضد سرقت ساخت ترکیه و درب ضد سرقت ساخت چین و درب های ضد سرقت ساخت ایران و جود دارد و برخی گمان می کنند فرق آنها فقط در کیفیت آنها می باشد و از آنجا که محصولات ساخت چین در بازار ایران عمدتا نامرغوب هستند و همچنین دید خوبی نسبت به محصولات ایرانی وجود ندارد درب های ضد سرقت ترکیه را از نظر کیفی بهتر می دانند. در این نوشتار قصد داریم تفاوتهای درب ضد سرقت ترکیه ، چین و ایران را مورد بررسی قرار دهیم.اما قبل از آن بهتر است انواع درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران را بشناسیم.بنابر این در ابتدا درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران را بدون توجه به بحث کیفی درب ها ی ضد سرقت و فقط با توجه به شکل ظاهری آنها دسته بندی خواهیم کرد.

با توجه به شکل ظاهری درب ضد سرقت می توان درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران را به صورت زیر دسته بندی کرد:

1-    درب های ضد سرقت ساخت چین

2-    درب های ضد سرقت ساخت ترکیه

3-    درب های ضد سرقت ایرانی

درب های ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهری کاملا مشابه درب های ضد سرقت ساخت کشور ترکیه می باشند.البته در ایران درب هایی با ظاهر مشابه درب های ضد سرقت چینی نیز تولید می شوند اما تولید این سری از درب های ضد سرقت نسبت به درب های ضد سرقت مشابه ترک بسیار محدود می باشد.

و به اجمال می توان گفت دربهای ضد سرقت به طور کلی از نظر شیوه تولید و شکل ظاهری به دو کشور چین و ترکیه بر می گردد و این در حالی است که درب های ضد سرقت چینی خود نیز از درب های ایتالیایی الگو برداری شده اند.

در ادامه لازم به ذکر است تولید کنندگان درب های ضد سرقت طرح ترک در ایران همگی چارچوب های خود را در داخل ایران تولید کرده و یا از تولید کنندگان داخلی خریداری می کنند و یراق آلات خود را نیز عمدتا از محصولات ساخت کشور ترکیه استفاده می کنند و اما رویه درب ها را برخی مستقیما از ترکیه وارد می کنند و برخی از تولیدات داخل استفاده می کنند. البته استفاده از ورق های وارداتی لزوما یک امتیاز نیست و تنها به دلیل هزینه های بالای خرید دستگاهها و سایر ملزومات تولید برخی ترجیح می دهند که بدین نحو عمل کنند،هرچند که اکثر فروشندگان درب های ضد سرقت ایرانی را به عنوان درب های ترک مونتاژ ایران معرفی می کنند.

نکته مهم :

البته درایران بیشتر درب های ضد سرقت سری اکونومی تولید می شود و سری لوکس ضد سرقت ها از ترکیه وارد ایران می شود.اما در کلاس های یکسان مانند سری اکونومی تولیدات درب ضد سرقت ایران با تولیدات ترکیه از نظر کیفی برابری می کند و حتی برخی از تولید کنندگان ایرانی محصولات با کیفیت ترک به بازار عرضه می کنند.