درب کشویی

درب کشویی

1400/10/17 15:17:29

درب اتوماتیک کشویی نوعی از درب است که به صورت افقی باز می شود. معمولا یک دیوار به اندازه ی قسمت حرکتی درب در کنار درب و جود دارد تا درب هنگام باز شدن بر روی ریل به پشت دیوار برود و در مواقعی که دیواری موازی با درب وجود ندارد درب را به صورت دو تکه می سازند تا یک درب حرکتی و دیگری ثابت باشد و درب حرکتی به پشت درب ثابت حرکت کند.

انواع مختلفی از درب های اتوماتیک کشویی وجود دارند مانند:

 • درب های مخفی شونده در چار چوب
 • درب های تمام شیشه
 • درب های دو تکه

محل استفاده از درب اتوماتیک کشویی :

 • درب حمام
 • درب شیشه ای
 • درب صفحه نمایش
 • درب کمد لباس

تاریخچه :

طبق گفته ی باستان شناسان استفاده از درب های کشویی در اوایل قرن اول میلادی در خانه های رومی مشهود است.

چرخ دنده ی درب های کشویی :

مکانیزم عملکرد درب های کشویی را چرخ دنده درب کشویی می گویند که دارای دو استاندارد است. آویزان از بالا و یا ریل پایین. هر دو نوع استاندارد عایق نیستند. و برای عایق کردن درب در برابر آلودگی و گرد و غبار از درزگیر های دیگر استفاده می شود.

درب های کشویی آویزان از بالا:

سیستم درب های کشویی آویزان از بالا اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. بدنه درب توسط دو عدد گیره که در قسمت بالایی قاب درب نصب شده اند نگه داری می شود و این گیره ها تمام وزن درب را نیز کنترل می کنند و این کار موجب باز و بسته شدن راحت تر درب می شود. و در کناره های درب یک جک وجود دارد که درب را در حالت شیب دار می تواند نگه دارد. هنگام انتخاب درب هایی از این نوع تخمین حدود یوزن درب بسیار پر اهمیت است. این گونه درب ها اغلب شیشه ای هستند و م یتوانند باعث روشنایی بیشتر ساختمان گردند.

برای جلوگیری از باز شدن ناگهانی درب اغلب قفل را در پایین درب و نزدیک به دستگیره نصب می کنند تا استفاده از آن به آسانی انجام پذیرد.

درب های ریلی:

در مواقعی که وزن درب سنگین است و یا نمی توان از درب های کشویی آویزان استفاده کرد از درب هایی که د رپایین خود ریل دارند استفاده می شود. در این سیستم دو یا چند چرخ در پایین درب ها قرار دارد که در داخل یک ریل حرکت می کنند. از آنجایی که تمام وزن درب در قسمت برو روی چرخ های پایین یاست برا یحرکت دادن آن نیاز به نیروی بیشتری است.

درب های کشویی و پله ای:

این سیستم را م یتوان یک سیستم ترکیبی از دو سیستم قبلی دانست که در این سیستم درب در یک مرحله به صورت پله ای و با فشار دادن یا کشیدن قفل و باز می شود و در مرحله دوم به صورت کشویی حرکت می کند. مزیت این نوع درب عایق بودن کامل آن است.

درب های اتوماتیک کشویی :

برخی از درب های کشویی دارای یک سیستم کنترلی هستند که اپراتور نامیده می شود که به طو رخودکار با تشخیص حرکت یک فرد به سمت درب درب باز  م یشود و سپس به صورت خودکار بسته می شود. این نوع درب ها بیشتر در ورودی های فروشگاه ها و یا دفاتر استفاده می شوند.

در میان مدل های درب اتوماتیک,  درب اتوماتیک کشویی به دلیل روش کار آسان یکی از پر مصرف ترین مدل های درب های کشویی ساده هستند که توسط شرکت آسیا در پویش ارائه می شوند و درحالت استاندارد نصف عرض دهانه را می شود به عنوان باز شو قرار داد.

با این وجود درب اتوماتیک کشویی با دو در ثابت و دو در متحرک به صورت معمول عرض دهانه به چهار قسم تقسیم میشود و دو قسمت هم با لنگه ثابت و دو قسمت دیگر معمولا با دو لنگه متحرک است.

 

می توان گفت این مدل از درب اتوماتیک, قدیمی ترین مدل از درب های اتوماتیک کشویی می باشد. درب اتوماتیک کشویی در هر مکانی که از لحاظ طولی فضای مناسب را دارا باشد قابل نصب و اجرا است. درب اتوماتیک کشویی, ورودی ساختمان شما را به بهترین شکل, شکیل و اتوماتیک می کند.

انواع قابلیت های درب اتوماتیک کشویی:

۱- درب های اتوماتیک ایمن با مقاومت مشخص ( WK2 + WK3 )

۲- درب های ضد دود و ضد حریق

۳- درب های ضد آب و ضد زنگ زدگی

۴- درب های امنیتی  نجات و فرار

۴- درب های تمام شیشه ای

۴- درب های هوا بند

قابلیت های جانبی:

۱- هوابند( جلوگیری از ورود هوا ): این عمل به کمک ۲ درب همراه با سیستم با کنترل دسترسی انجام میشود.

۲- کنترل دسترسی: به واسطه یک کلید قابل کنترل می باشد, همچنین قابلیت کنترل تصویری را نیز دارا می باشد.

۳- قفل آسان و سریع: با فشار دادن یک کلید درب به سرعت بسته خواهد شد.

۴- اتوماسیون ساختمان: با قابلیت اتصال با سیستم موجود در ساختمان.

باز شدن درب اتوماتیک مدل های متنوعی دارد از جمله:

 • باز شدن به سمت راست
 • باز شدن به سمت چپ
 • باز شدن با عرض ۸۰۰mm-2000mm
 • باز شدن از دو طرف
 • باز شدن با عرض ۱۱۰۰mm-3000mm

قابل استفاده برای: فروشگاه و مراکز تجاری, هتل و مراکز اقامتی, مجتمع های اداری, آپارتمان و مجتمع های مسکونی, رستوران ها سالن های پذیرایی, مراکز کنفرانس و سالن اجتماعات, بیمارستان و مراکز درمانی و ساختمان های نمایشگاهی.

مزیت های استفاده از درب اتوماتیک کشویی:

این سیستم باتوجه به قابلیت هایی که قبلا درمورد آن گفته شد راحتی زیادی را برای شما مشتریان عزیز فراهم می کند که مهم ترین آن دسترسی بدون تماس با درب است. شما عزیزان باتوجه به محصولات متنوع درب های اتوماتیک شرکت آسیا در پویش می توانید بهترین محصول را برای ساختمان خود پیدا کنید که این موضوع مطمئنا به زیبایی و شکیل شدن شما اضافه می کند.شرکت ما برای راحتی بیشتر شما می تواند همراه با ساخت مجتمع شما و یا پس از ساخت ساختمان نصب گردد.

درب اتوماتیک کشویی شامل تمام استاندارد های زیر می باشد:

UL، ETL، TüV، DIBt، CE.

آسیا در پویش با قابلیت های خاص این درب ها که به دلیل عملکرد کشویی خود یکی از پر مصرف ترین انواع درب اتوماتیک کشویی محسوب می شوند که در حالت استاندارد می تواند عرض دهانه ای پهنای ۲/۱ را در اختیار قرار دهند و در انواع زیر قابل ارائه هستند.

درب اتوماتیک کشویی با ۲ لنگه ایستاده و ۲ لنگه متحرک در این گونه درب ها به طور کلی عرض دهانه به ۴ قسمت تقسیم شده که ۲ قسمت برای پانل های لنگه ثابت و ۲ قسمت را برای پانل های لنگه متحرک فرض می کنند به نحوی که لنگه های در خلاف جهت هم روی لنگه های ثابت حرکت می کنند که نه این صورت موجب تسریع عملکرد آن میشوند

درب های اتوماتیک شرکت آسیا در پویش دارای عملکرد عالی و مقاومت و دوام زیادی می باشد و باتوجه به سفارش شما مشتریان عزیز طرحی زیبا برای ساختمان می آفریند.