درب های مناسب برای ورودی ساختمان

درب های مناسب برای ورودی ساختمان

1400/10/17 15:17:31

درب های روکش پی وی سی کاملا ضد اب نیستند

درب های روکش PVC

تعریف ما از ضد آب بودن این است که درب بر اثر رطوبت هیچ گونه آسیبی نبیند که این تعریف برای درب های پی وی سی به طور کامل صادق نیست.
پی وی سی مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد به طوری که ورق های پی وی سی با ضخامت های 16میل را برای ساخت کابینت سرویسهای بهداشتی و کابینت زیر سینک آشپزخانه به کار می برند. همین ذهنیت باعث شده که درب های روکش پی وی سی را هم به غلط به عنوان درب پی وی سی و ضد آب معرفی کنند در صورتی که ورق های پی وی سی ضد آب کلا پی وی سی  می باشند اما ورق های مورد استفاده در ساخت درب در اصل ورق های ام دی اف هستند که با پی وی سی به ضخامتهای 0.4 یا 0.2 میلی متر روکش شده اند.

به این نکته نیز باید توجه کرد که آب از سطح روی درب غیر قابل نفوذ است اما در صورتی که کلاف درب پی وی سی  نشده باشد رطوبت از کلاف نفوذ خواهد کرد و همان اتفاقی که برای سایر درب ها از جمله دربهای “اچ دی اف” و “اچ پی ال “پیش می آید برای این درب هم پیش خواهد آمد و در صورت روکش شدن کلاف هرچند که نفوذ رطوبت کمتر خواهد شد اما به دلیل یک پارچه نبودن روکش از محل به هم رسیدن روکش ها امکان نفوذ آب وجود دارد .به عنوان مثال در مکان های مرطوب مانند حمام به علت وجود بخار آب و سطح بالای رطوبت و دما، رطوبت به ورق ام دی اف نفوذ کرده و در نتیجه باعث ورم کردن در و جدا شدن روکش پی وی سی از ام دی اف زیرین خواهد شد.

البته مواد اولیه و شرایط تولید نیز تاثیر بالایی دارند و در صورتی که شرایط تولید و استاندارد ها کاملا رعایت شود می توان گفت که این درب ها مقاومت بالاتری در مقایسه با درب های HDF در برابر رطوبت دارند.

چارچوب wpc

wood plastic composites

ماده مرکبی  که از ترکیب فیبر چوب و پلاستیک به دست می آید Wpc یا wood plastic composites نام دارد که با نام پلی وود (poly wood) نیز شناخته می شود.

Wpc خواص مواد تشکیل دهنده خود را حفظ می کند. استحکام و سختی فیبر چوب و پلاستیک به wpc نیز منتقل شده اما چگالی wpc از هردو ماده تشکیل دهنده خود بیشتر است.

نکته جالب این است که با تغییر گونه های چوب یا پلاستیک و یا افزودن مواد ترکیبی دیگر در هنگام تولید wpc خواص wpc تولید شده نیز تغییر می کند به طوری که می توان با توجه به نیاز محصول نهایی ساخنه شده با wpc نوع مواد ترکیبی را  تغییر داد که به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده از PE یا همان پلی اتیلن که در برابر گرما مقاوم است باعث می شود wpc  تولید شده با آن نیز این خاصیت را دارا باشد و با تغییر آن به PVC پرداخت  wpc  بهتر و به تبع آن رنگ پذیری wpc نیز در سطح مطلوبی قرار می گیرید.

لازم به ذکر است با توجه به قدرت اشتعال چوب و پلاستیک در ترکیبات اولیه wpc از مواد عقب اندازنده دود  و آتش استفاده می کنند.

مزایای ویژه  wpc

1-مهم ترین ویژگی  wpc  این است که می توان با تغییر گونه های چوب و پلاستیک  و یا افزودن مواد ترکیبی دیگر به wpc  آن را منطبق با نیاز محصول نهایی تولید کرد.

2- مقاومت رطوبتی بالا

پلاستیک مورد استفاده در تولید  wpc سطح روی چوب را به صورت یک لایه نازک می پوشاند و این امر باعث می شود مقاومت رطوبتی  wpc کمتر از 7  درصد باشد که این عدد در چوب درخت کاج که بیشترین مقاومت رطوبتی در بین انواع چوب را دارد 17 در صد است .و این مقاومت رطوبتی بالا باعث می شود که wpc  محل مناسبی برای رشد و نمو قارچ ها و حشرات نباشد.

3-سازگاری با محیط زیست

ضایعات  wpc  بسیار اندک بوده و این مقدار ناچیز نیز قابل بازیافت است.

wpc عاری از گاز فرمالدئید و ترکیبات آلی ناپایدار است

4-پایداری ابعادی

استحکام wpc   دو تا سه برابر مواد تشکیل دهنده خود می باشد و این امر باعث می شود که  تغییر شکل  wpc در برابر فشار زیاد حداقل باشد.

5- در برابر خوردگی مقاوم است و دیر فرسوده می شود.

کاربرد  wpc

با توجه به خواص گوناگون کامپوزیت  wpc  کاربرد آن نیز متنوع است به طوری که در کشورهای پیشرفته  و صنعتی در اکثر صنایع از  wpc استفاده می کنند که از آن جمله  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از کامپوزیت  wpc  در ساخت عرشه کشتی، بار انداز و اسکله بنادر، تراورس های ریل راه آهن، ابزارآلات و قالب ها، چارچوب ها و قالب های پنجره، صنایع خودروسازی و … استفاده می کنند.

کاربرد  wpc  در صنعت درب:

از کامپوزیت  wpc در صنعت درب بیشتر برای ساخت چارچوب ضد آب استفاده می کنند اما از ورقه های wpc نیز می توان به عنوان روکش نهایی درب استفاده کرد و یا روی آن را با روکش pvc  وکیوم کرد.

لازم به ذکر است قیمت تمام شده چارچوب های ضد آب  wpc  با چارچوب های چوبی اختلاف چندانی ندارد در صورتی که مزایای آن بسیار بیشتر می باشد.

 

افزایش مقاومت درب اچ دی اف در برابر اب

درب اچ دی اف و افزایش مقاومت آن در برابر آب

صنایع چوب توسکا: متاسفانه قسمت زیرین درب اچ دی اف هنگام رنگ آمیزی به علت در دید نبودن  رنگ نمی شود و در صورت استفاده از درب اچ دی اف برای سرویس های بهداشتی چوب زیردر اچ دی اف  آب را به خود جذب کرده و به مرور زمان منجر به از بین ورق اچ دی اف می شود .

عده ای ورق های گالوانیزه را از سمت داخل سرویسهای بهداشتی در قسمت پایین درب نصب می کنند این حرکت مانع از پوسیدگی نمی شود بلکه تنها پوسیدگی را پنهان می کند و محل مناسبی برای تخم گذاری سوسک فراهم می شود. هم چنین آب بین درب و ورق گالوانیزه قرار گرفته و تبخیر آب به تاخیر خواهد افتاد که این امر سبب ایجاد فارچ و پوسیدگی سریعتر درب خواهد شد.

بنابراین توصیه می شود علاوه بر رنگ نمودن سطح در اچ دی اف، قسمت های زیر و بالای درب را قبل از نصب درب به طور کامل با رنگ روغنی رنگ کنید البته برای اطمینان بیشتر می توانید زیر در اچ دی اف  را بعد از رنگ کردن با چسب آکواریوم نیز پوشش دهید.

فاکتورهایی که برای انتخاب درب ورودی ساختمان باید در نظر گرفت

درب ورودی آپارتمان

اولین عنصری است که قبل از رسیدن به فضای داخلی آپارتمان بیننده با آن روبه رو می شود درب ورودی آپارتمان است؛ بنابراین یک درب زیبا یکی از نشانه های آپارتمان های مدرن است.

اما علاوه بر زیبایی فاکتورهای مهم دیگری نیز وجود دارد که بایستی مورد توجه قرار گیرند .

این فاکتورها برگرفته از انتظاراتی است که ما از نصب یک درب خواهیم داشت و جزء وظایف یک درب ورودی می باشد.

1.     عایق صوتی و حرارتی

غیر از دیوارها و پنجره ها که باید عایق خوب صوتی و حرارتی باشند درب های ورودی آپارتمان نیز می توانند تا حد زیادی از انتشار صداهای داخل به بیرون و نفوذ صداهای بیرون به داخل و همچنین از هدر رفتن انرژی جلوگیری کنند و موثر در حفظ آرامش محیط آپارتمان باشند.

2.      ضد احتراق

در صورتی که یک درب ورودی آپارتمان خاصیت ضد احتراق بودن را نیز داشته باشد از انتشار حریق از فضای داخل به بیرون و بالعکس جلوگیری خواهد کرد. وجود چنین پارامتری در برج های مسکونی دارای ضرورت بیشتری می باشد.

3.      شکل مناسب

درب ورودی آپارتمان باید متناسب با معماری ساختمان انتخاب شود.که متاسفانه کمتر به این موضوع اهمیت داده می شود و بسیار دیده می شود دربی با طراحی کاملا مدرن برای مجتمعی با نما و طراحی کلاسیک و بالعکس استفاده می شود.

4.      وزن مناسب

هنوز برخی وزن بالای درب ها را خصوصا برای درب های ضد سرقت یک امتیاز می دانند در صورتی که وزن زیاد درب خصوصا زمانی که لولاها تقویت نشده باشند باعث افتادگی لنگه درب می شود و مشکلات عدیده ای در باز و بسته شدن درب به وجود خواهد آورد.اما نکته مهم در این است که پایین آوردن وزن مرده ساختمان یکی از مواردی است که در طراحی ساختمان ها بایستی رعایت شود.به عنوان مثال ضخامت ورق فلزی زیرین درب های ضد سرقت ترک در صورتی که 0.8 میلی متر باشد از نظر امنیتی و کیفی قابل تایید است هرچند این ورق ها را با ضخامت بالاتر هم در سری های لوکس به کار می برند اما یک لحظه این سوال را بپرسید آیا سارقان برای سرقت آپارتمان ها با دستگاه هوا برش اقدام به تخریب می کنند؟!!!!!

5.      استحکام بالا

درب های ورودی آپارتمان به دلیل رفت و آمد بسیار ،اسباب کشی وبرخورد اشیاء همواره در معرض آسیب قرار دارند.پس هنگام انتخاب درب ورودی برای آپارتمان به دنبال درب هایی باشید که از مقاومت بالاتری در برابر ضربه و خش برخوردار باشند.

6.      مناسب با اقلیم منطقه

اگرچه دربهای آپارتمانی در مدل ها و رنگ های مختلف برای تمام نقاط کشور تولید می شوند،اما فراموش نکنید که انتخاب شما در مرحله اول باید بر اساس اقلیم منطقه باشد.درب هایی که برای مناطق خشک و سردسیری استفاده می شوند با درب هایی که برای مناطق مرطوب به کار می روند باید متفاوت باشند.با توجه به اینکه عمده تولیدات درب،توسط سازندگان مسکن خریداری می شود،عدم توجه کافی آنها به بحث اقلیم و مصالح ساختمانی باعث شده است صنعتگران نیز از تولید درب های مناسب با اقلیم های مختلف فاصله بگیرند.و این امر باعث خواهد شد عمر مفید درب های تولیدی در برخی مناطق پایین باشد که خود ضربه ای به اقتصاد کشور خواهد بود.

7.      ضد سرقت

برای تامین امنیت یک ساختمان لازم است که درب ورودی آپارتمان از نوع ضد سرقت باشد و به جرات می توان گفت انتخاب یک درب ضد سرقت یا بهتر بگوییم درب ایمن نه تنها ضریب امنیت ورودی آپارتمان را بالا خواهد برد بلکه به خاطر ساختار درب های ضد سرقت می توان با استفاده از عایق های صوتی و حرارتی در فضای میانی درب ضد سرقت بسیاری از فاکتورهای ذکر شده قبلی را نیز تحت پوشش قرار داد.

 

درب ضد سرقت اچ دی اف

درامر توزیع عمده و جزء دربهای ضد سرقت ،در ضد حریق و داخلی ، دربهای PVC , HPL,CNC,HDF, MDF آماده تامین نیاز مشتریان گرامی بویژه شرکتهای ساختمانی و انبوه سازان و همکاران محترم در زمینه فروش درب در سرار کشور با قیمت مناسب ، طرح ، رنگ و ابعاد مختلف در حداقل زمان ممکن می باشد.


————————–
1- دربهای ایمن ، ضد سرقت ترکیه
این سری از دربها ،در ابعاد استاندارد ، و با در نظر گرقتن طرحها و رنگهای منصر به فرد خود در کشور ترکیه تولید و به ایران ترانزیت می شوند . متریال به کار برده شده در درب های ضد سرقت شامل :1 – چهار چوب فولادی 2- درب MDF 3- قفل یراق KALE 4- کلون 5- چشمی 6- کلیپس امنیتی 7- نوار درزگیر و ضربه گیر که با بسته بندی مطمئن به وسیله 2 عدد تسمه عمودی و 3 عدد تسمه افقی پلمپ شده تحویل مشتریان می گردد.
2- درب های ایمن ضد سرقت چینی
درب های ضد سرقت استیل با روکش PVC و ضخامت 7CM و 9 CM
درب ضد سرقت فولادی با روکش MDF و قطر درب 8CM
درب ضد سرقت فولادی با روکش چوب و MDF و قطر درب 8CM
3- درهای داخلی,ABS با روکش PVC ضد خش
ورق به کاررفته در این نوع از دربها از جنس پلیمر ضد آب وضد خش می باشد