درب های ورودی اولین نقطه تاثیر گذار در هر خانه

1400/10/17 15:17:31

درب های هر خانه ای حرف های زیادی برای گفتن دارند، بنابراین اولین نقطه تاثیر گذار در فضای خانه به حساب می آیند. از ورودی هر خانه می توان به شخصیت و ویژگی های افراد ساکن در آن فضا پی برد. هر چیزی در مورد این بخش از خانه از جمله، اندازه، رنگ و طرح آن می تواند بیانگر مطلب خاصی باشد.

بنابراین اگر در انتخاب آن با مشکل روبه رو هستید، می توانیم با مطالبی در مورد اندازه و رنگ درب ها برای مشکل شما راه حلی پیدا کنیم.

این پروژه با نام هوس روسس(House Roces) توسط گووارت و ون هووت (Govaert& Vnhoutte) به طرق مختلف تاثیر گذار است. نکته اصلی، در مورد درب ورودی این پروژه است که از پایین تا بالا به شکل یک پنجره بزرگ به چشم می خورد. جنس این پنجره از پنل شیشه ای است.
خانه معماران معروف ایتالیایی مارسلو و ماریا پیا زاپادا(Marecello & Maria Pia Zappador) از گروه معماری آمارفو نیز از همین بعد قابل بررسی است. درب ورودی این خانه نیز بسیار بزرگ و از جنس شیشه است. این درب ها از چهارچوب های بزرگی ساخته شده اند که هریک کامل کننده دیگری هستند. چرا که یکی از دیگری بزرگ تر است و این نوع درب ها هیچ چیزی را از دید بیننده پنهان نمی کنند.
 
 
 
معمولا موضوع کوچک نمایی در مبحث درب ورودی فقط در خصوص سیستم عملکرد این نوع درب ها مطرح است. درب های محوری یا لولایی بسیار ساده و شیک هستند. گروه معماری اسپیج هارمپن (Speech Harpman) از این سیستم برای طراحی نیو کنان رزیدنس (New Canaan Residence) استفاده کردند. این خانه، درب شیشه ای بزرگ لولایی دارد که نمای زیبایی از حیاط و فضای باز اطراف خانه را برای بیننده ممکن می سازد.
نیو اولد رزیدنس که توسط جسیکا لیو (Jessica Liew) طراحی شد در ملبورن قرار دارد و به دلیل این درب های ورودی شیشه ای زیبا، در بیننده تاثیر زیادی دارد. هر یک از این دو درب به راحتی و به طور جداگانه از هم عمل می کنند و برای فضای داخلی و بیرونی به عنوان حائل می باشند.
 

یکی دیگر از عملکردهای درب های لولایی را در طرح مربوط به گروه معماری ایکس تی ای ان (XTEN) می بینیم که در خانه مدیسون در کالیفرنیا نصب شده است. این محور چرخان، به راحتی هوای تمیز را به داخل فضای خانه هدایت می کند.

درب هاب چوبی

چوب یکی از مواد طبیعی است که در ساخت درب های ورودی قابل استفاده است. چوب در ایجاد فضای گرم و آرام نقش بسیار مهمی دارد. طرح ویلا ام ام(Villa MM) یکی از این سازه ها است. درب شبیه به مسیر پر رمز و راز است و با توجه به این موضوع که نمای خانه به دو بخش عمودی تقسیم می شود، یک قسمت از شیشه و دیگری از چوب ساخته شده است.

سیستم باز کردن این درب ورودی توسط، او پی ای ان(O.P.E.N) زمانی که استدیو ایکس در پکن را طراحی کردند، طراحی شد. درب پس از باز شدن تا می شود و همانند ساختار پازلی شکل قابل دیدن است.

 

یکی دیگر از این نوع درب ها در لندن برای استودیو ورو (Studio verve) ساخته شد. این درب به شکل بخشی از نمای این مکان به چشم می خورد.

طراحی پشت خانه ای که توسط التون و لینز (Elton+ Leniz) طراحی شد بسیار ساده است. یک درب شیشه ای که اندازه آن بسیار قابل توجه است. بخش های شیشه ای با دیگر فضاهای خانه در هماهنگی کامل هستند.

 

 

 

خانه میسون که توسط گروه معماری کوربن طراحی شد، بسیار زیبا و جذاب است. دو درب چوبی با دستگیره براق، بعد از عبور از درب و ورود به هال با دیوارهای سنگی زیبا به وجد می آییم. نور مناسب داخل، زیبایی بافت دیوارها را بیشتر نمایش می دهد.
طرح مربوط به گروه معماری سرس (Cerec) به شکلی است که با این نوع درب ورودی بیننده هیچ نمایی از طرح داخلی خانه ندارد.

 

درب ورودی دوبلین هووس اکستنشن (Dublin House Extension) چشم هر بیننده ای را خیره می کند. در ظاهر شبیه به یک درب مجزا، اما در واقع از دو بخش ساخته شده است. زمانی که درب باز می شود ماهیت آن مشخص می شود. این مفهوم بسیار ساده است، اما جزئیاتی که در ساخت آن استفاده شده آن را جذاب و شیک می سازد.

 

جعبه زیبایی که گروه گیسل تارانتو (Gisele Taranto) برای بریس هووس طراحی کرده اند برگرفته از سبک طراحی داخلی آن است. درب ورودی شیشه ای ساده و شیک نمایی از فضای داخلی خانه است.

 

قسمت اصلی این درب از چوب ساخته شده است و در حقیقت بخشی از طرح گروه دیزاین استودیو برای لمبل رزدینس (Lamble Residence) در استرالیا است. ترکیب مواد و عناصر به شکلی است که محیط داخلی را دلچسب و شگفت انگیز نشان می دهد.

 

 

درب ورودی کازا ناتالیا (Casa Ntalia) که توسط گروه آگاراز طراحی شده است، به بیننده حس دلگرمی و آرامش از یک فضای زیبا می دهد. ترکیب عناصر در داخل به شیوه های مختلفی صورت می گیرد.

یازده رنگ روشنی که برای درب ورودی مناسب هستند

زمانی که ما برای انتخاب دکور داخل خانه صرف می کنیم به نظر کاملا منطقی است، بد نیست این کار را در مورد فضای بیرون نیز اعمال کنیم. چمن کاری و استفاده از گل و گیاه نیز بهترین راه برای رسیدن به این منظور می باشد. از طرفی رنگ درب ورودی نیز مهم است. منظور این است که رنگ های روشن می تواند چشم هر بیننده ای را خیره کند. نگاهی به این یازده رنگ روشن بیاندازید و تصمیم بگیرید کدام یک برای درب ورودی شما مناسب است.

قرمز برای درب ورودی بسیار کلاسیک است. اگر می خواهید کلیشه ای نباشد پس از قرمز تیره کمی فاصله بگیرید. در فصل تابستان نمای زیبایی به محیط می دهد.

 

شاید نیاز به یک سایه ای برای محو آجرهای خانه داشته باشید. آبی کبالتی گزینه خوبی است. فقط به این فکر کنید که چه نمای زیبایی برای خانه شما به وجود می آورد. سبز نیز برای درب ورودی بسیار مناسب است. رنگ سبز با هر رنگی در محیط بیرونی خانه هماهنگ است. رنگ صورتی هم برای درب ورودی بسیار زیباست . انتخاب این رنگ برای خانه های فلوریدا و کالیفرنیا که مکان های گرمی هستند، بسیار مناسب است.

 

زرد نیز رنگ دوست داشتنی برای درب ورودی است. با این رنگ گرمای زیادی برای محیط بیرونی خانه به وجود می آورید. بنفش بسیار خاص و به ندرت استفاده می شود. بنفش روشن یا تیره هریک به صورت مجزا برای زیبایی خانه مهم هستند.

ارغوانی رنگ بسیار زیبا و جذابی است. قبل از ورود به خانه لبخند را به لب های شما می نشاند. علاوه بر این، امکان تزیین محیط به هر شکلی که می خواهید وجود دارد.

سبز نعنایی رنگ بعدی است. اصلا برای دکوراسیون داخلی و خارجی نگران باشید زیرا این رنگ دوست داشتنی شرایط را برای شما آماده می کند.

نارنجی روشن را هم مانند بقیه رنگ ها در لیست خود قرار دهید. اگر این رنگ را برای درب ورودی انتخاب کرده اید پس باید از رنگ های بیشتری برای دیگر قسمت های خانه استفاده کنید، چراکه مهمان با دیدن این رنگ به دنبال تنوع زیادی در خانه است.

 

گر در شهری زندگی می کنید که با آجر و شیشه و بتن در ارتباط هستید، بنابراین رنگ های روشن درب ورودی مهم است.

شاید در مورد اینکه چه رنگی رابرای درب ورودی انتخاب کنید,نمی توانید تصمیم بگیرید,اما مهم نیست, حس درونی خود را بیرون بکشید و هر نما را با یک رنگ متفاوت و از مشکی برای وسط کار استفاده کنید. قول میدهیم هر بچه ای که از جلوی آن رد شود آن را بپسندد.