بررسی ساختار درب های منزل

بررسی ساختار درب های منزل

1400/10/17 15:17:33

زمانیکه صحبت از امنیت منازل می شود اکثر افراد فکر می کنند مهمترین ویژگی برای افزایش امنیت ورودی منازل قفل آن می باشد و اغلب از اهمیت دربهای ضد سرقت غفلت می کنند

اما واقعیت این است که اگر درب ورودی منزل محکم نباشد محکمترین قفل ها هم نمی توانند امنیت کافی را فراهم کنند

اگر درب قدیمی با مواد چوبی یا توخالی داشته باشید حتی محکم و سخت ترین قفل ها هم نمی توانند مانع نفوذ افراد به داخل منزل بشوند.و سارقان می توانند به راحتی با شکستن درب وارد منزل شوند.استفاده از دربی مقاوم همراه با قفلی محکم می توانند امنیت منزل را به خوبی حفظ نمایند.

دربهای ضد سرقت در انواع مختلفی دربازار موجودند، در ادامه انواع مختلف جنس های مختلف درب را شرح می دهیم:

هر یک از انواع درب مزایا و معایبی دارند، نکته مهم برای انتخاب دربی مناسب برای منزل، انتخاب براساس شرایط آب و هوایی و اقلیم منطقه ای است که در آن سکونت دارید.

مواد درب

ابزار و موادی که درب از آنها ساخته می شوند می تواند از مواد مختلفی باشند فولاد، پشم شیشه، چوب شایع ترین مواد مورد استفاده در ساخت انواع درب ها می باشند بعد از آنها آلومینیوم و شیشه پرکاربردترین مواد می باشند.

دربهای استیل

گران ترین و مناسب ترین نوع درب برای استفاده در مناطقی هستند که اب و هوای خشکی دارند چراکه این مواد در اب و هوای مرطوب به سرعت خراب و دچار زنگ زدگی می شوند

قابهای دربهای فلزی اغلب دچار خش و زدگی می شوند برای همین بسیاری از افراد برای چهارچوب درب استیل از چهارچوب های چوبی استفاده می کنند که این چهارچوب ها مقاومت لازم را ندارند و به راحتی قابل شکستن می باشند.

بهترین انتخاب برای چهارچوب دربهای استیل و الومینیومی استفاده از چهارچوبی فلزی و از جنس درب می باشد.

درب های چوبی

برای افرادی که به دنبال زیبایی بصری برای ورودی منزل هستند، درب های چوبی انتخاب مناسبی می باشد.دربهای چوبی در انواع مدل ها و با استانداردهای بالایی موجود می باشند این نوع از دربها می توانند در هر شرایط اب و هوایی مقاوم باشند.

این نوع دربها می توانند دچار پیچ و تاب یا دندانه دندانه شوند.به همین دلیل نیاز به تعمیر و نگهداری بالایی دارند.درب های چوبی از جنس بلوط می توانند انتخاب مناسبی باشند.

فایبر گلاس

این جنس دربها مقاومتی مانند فولاد و الومینیوم دارند و در عین حال زیبایی چوب را نیز دارند و عایق های بهتری نسبت به هر دو مدل می باشند.فایبر گلاس از دو نوع قبلی پرهزینه تر اما محبوب تر می باشندزیرا در عین سادگی زیبا و مناسب برای هر شرایط اب و هوایی می باشند.

این نوع دربها به راحتی با رنگها تطبیق پیدا می کنند بصورتیکه می توان رنگهای ان ها را به نحوی انتخاب نمود که ظاهر دربهای چوبی را داشته باشند.دربهای فایبر گلاس بسیار با دوام هستند و به نگهداری کمتری نیاز دارند.فریم های فولادی که برای این درب ها استفاده می شوند مقاومت بالایی دارند.از طرفی این دربها با انواع قفل های امنیتی موجود در بازار سازگاری دارند.

شیشه

اگر میخواهید درساختار کلی  درب یا بخشی از آن از شیشه استفاده کنید سعی کنید از شیشه هایی استفاده نمایید که شفافیت کمی دارند و بتوانند نور موردنیاز را عبور دهند و در عین حال حریم خصوصی تان به خطر نیفتد.