مشخصات فنی درب ضد حریق

درب های ضد حریق ساخته شده از ورق فولادی می باشند. ضخامت کلاف : ورق روغنی 2 میلیمتر ، ضخامت لنگه : ورق 1.5 میلیمتر روغنی ، عایق داخل لنگه : پشم سرامیک یا پشم سنگ است ، هر عدد درب ضد حریق دارای لولای فولادی ضد سایش می باشد ، پوشش رنگ : الکترواستاتیک ، قفل آنتی پنیک در انواع مختلف بستگی به کاربری ساختمان دارد. همچنین شرکت ما می تواند به درخواست شما هر نوع درب فنی مهندسی را در ابعاد و کاربری های مختلف طراحی و اجرا نماید.

بررسی فنی ساختار دربهای ضد حریق

یکی از موارد امنیتی که در منازل وساختمانها باید رعایت شود، ضد حریق بودن ساختمان است امنیت ساختمان در برابر مسائل غیر مترقبه مانند آتش سوزی، زلزله و … از موارد امنیتی مهم می باشد .

یکی از ابزارهایی که منازل را در برابر اتش سوزی ایمن می کند، استفاده از درب های ضد حریق می باشد این درب ها معمولا در طبقات ساختمان و در سمت پله های اضطراری قرار می گیرنددر هر ساختمان برای تأمین فرصت لازم برای افراد برای فرار از آتشسوزی و نیز برای تأمین محافظت لازم برای سازه و اجزای ساختمان، جدا سازی های لازم در ساختمان به وسیله ساختارهای مقاوم در برابر آتش (مانند دیوارهای مقاوم در برابر آتش) صورت میگیرد.

فقط دربهایی می‌توانند به عنوان درب ضد حریق برای محافظت بازشوها مورد استفاده قرار گیرند که عین نمونه کامل آنها آزمایش شده و درجه محافظت آنها مطابق با یکی از استانداردهای معتبر آزمون مقاومت در برابر آتش تعیین شده باشد. نمونه کامل به دربی گفته می‌شود که دارای قاب، وسایل قفل و بست، سطوح شیشه‌خور (در صورت وجود)، ملزومات و قطعات مربوطه‌ (به همان صورتی که درب بازشوی مورد نظر نصب می‌گردد) باشد. دربهای ضد حریق باید به طور کامل و تماماً پیش‌ساخته به محل منتقل شوند و بدون احتیاج به هرگونه دستکاری که مشخصات آنها را خدشه‌دار سازد، قابل نصب باشند.

کاربرد درب های ضد حریق

موارد دیگر کاربرد دربهای ضد حریق برای ورودی موتورخانه ها،انبارهای کالا،کارخانه،فروشگاه، اتاق های سرور، داخل کشتی، سالن های تولید و نیروگاهها می باشد

همانطور که در مقاله قبلی در مورد دربهای ضد حریق گفتیم، دربهای ضد حریق مانع نفوذ آتش به قسمت های دیگر می شوند و در برابر انواع آتش سوزی بین یک تا دو ساعت مقاوم هستند دربهای ضد حریق انواع مختلفی مانند: تک درب (تک لنگه)، دو درب (دو لنگه)، شیشه ای و بدون شیشه دارند